Részletes leírás
Szállítási információk
Fizetési információk
HETI 1 filmtabletta elegendő!
A D3-vitamin a régi terminológia szerint zsírban oldódó vitamin. Ma már tudjuk, hogy ez nem pontosan így van. A D3-vitamin valóban zsírban oldódó, azonban nem vitamin, hanem hormon, melyet a nap UV-B sugárzásának hatására szervezetünk is képes előállítani, ha a megfelelő „előanyaggal” rendelkezik.
A D3-vitamin kémiai elnevezése 1,25 dihidroxi-kolekalciferol. Ez a D-vitamin aktív formája.
A D3 vitamin hatásai:
A D3-vitamin fontos szerepet tölt be szervezetünkben zajló különböző biokémiai folyamatokban, így a kalcium és a foszfát anyagcserében, valamint a citromsav-ciklusban.
A fenti folyamatokon keresztül, a D3-vitamin hatással van:
- a csontrendszerre,
- a fogazatra,
- az izomrendszerre
- az immunrendszerre,
- a vérkeringésre,
- a sejtosztódásra
- és a sejtanyagcserére egyaránt.
Hogyan lehet D3-vitaminhoz jutni?
A D3-vitaminhoz alapvetően három féle módon juthatunk hozzá.
- Egyrészt a napsugárzás UV-B sugarainak hatására bőrünkben D-vitamin előhormon (prohormon) keletkezik, amely a keringésbe kerülve a vesékben aktiválódik és a májban raktározódik.
- A másik lehetőség a táplálkozás útján, a vékonybélből történő felszívódás.
- A harmadik pedig az étrendkiegészítő/ gyógyszer formában bevihető D3-vitamin.
D3-vitamin felszívódása:
A D-vitamin, mint azt már említettük, zsírban oldódó vitamin, ami azt jelenti, hogy a bélből való felszívódásához némi zsírra van szüksége. Ez az oka annak, hogy a kávéval, gyümölcslével, vagy akár vízzel bevett D-vitamin felszívódása alacsony hatásfokú lesz, hacsak nincs elfogyasztva mellé például némi avokádó, mandula, vagy esetleg olívaolaj.
D3-vitamin szükséglet:
A téli időszakban az egészséges felnőttek esetén 1500-2000 nemzetközi egység (NE v. IE) a javasolt D-vitamin bevitel. Az élelmiszerek ritkán tartalmaznak ekkora mennyiséget, ezért szükség lehet a D-vitamin táplálékkiegészítők formájában történő bevitelére.
Fontos megemlíteni, hogy a túlsúllyal élők és az idős korúak szükséglete nagyobb lehet.
Megnövekedhet a napi D-vitamin igény a különböző élethelyzetekben is, mint például a terhesség, a szoptatás, a változó kor. Egy stresszes időszak is megnövelheti átmenetileg a szervezet D-vitamin igényét.
A D3-vitamin folyamatos szedésére elviekben nincs szükségünk. Napi 15-20 perc napsugárzás hatására elegendő mennyiség termelődik a bőrünkben. Azonban, ha a tavaszi, nyári, koraőszi időszakban is naphosszat az irodában ülünk, szükség lehet a D-vitamin pótlására.
D3-vitamin előfordulása:
D3-vitamin természetes formájában első sorban állati eredetű élelmiszerekben, de növényekben is előfordul, mint például:
- Halak, lazac
- Máj
- Tojássárgája
- Tej és tejtermékek
- Étcsokoládé
- Gomba
D3-vitamin hiánya:
A D-vitamint raktározza a májunk, mégis, a kevés napsugárzás, a tápanyagok formájában történő elégtelen bevitel, valamint a megnövekedett igény átmeneti vagy akár tartós D-vitamin hiányt okozhat. A kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett kialakuló hiány leggyakoribb oka valamilyen felszívódási zavar.
Megnövekedett D-vitamin igény mikor lép fel?
- Terhesség és szoptatás időszakában
- Változó kor folyamán
- Idős korban, mivel a felszívódás hatékonysága a kor előre haladtával csökken
- Tartós stressz esetén
Mivel egy zsírban oldódó vitaminról van szó, a felesleges mennyiséget szervezetünk elraktározza.
Túladagolás akkor léphet fel, ha az ajánlott mennyiség 100-200 szorosát tartalmazó készítményt szed hónapokig. Így a jelenleg kereskedelmi forgalomban kapható készítmények esetén nem kell tartanunk túladagolástól.
Azonban, ha a szedéshez köthető szédülés, fejfájás, székrekedés vagy hasmenés, a csontok gyengülése, idegesség, esetleg a vesék károsodása lép fel, feltétlen forduljunk orvoshoz. A túladagolás tünetei a túlzott bevitel megszüntetése után spontán javulnak és elmúlnak.
A termék összetevői: tömegnövelő szerek (mikrokristályos cellulóz, monokálcium-foszfát), bevonó anyag (hidroxipropil-metil cellulóz), színezőanyag (kálcium-karbonát), térfogatnövelő szer (térhálósított nátrium-karboxi-metil cellulóz és porított cellulóz), csomósodást gátló anyagok (zsírsavak magnéziumsói), tömegnövelő anyagok (szilícium dioxid), bevonószer (polietilénglikol), kolekalciferol (D3 vitamin)
Készpénz
A csomag kézhezvételekor a csomagautomatás átvétel kivételével minden esetben tud készpénzzel fizetni.
A posta pontos átvétel választásakor (MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata) csak előre fizetés lehetséges, a weboldalon keresztül online bankkártyával. Nem lehetséges az utánvétes fizetési mód kiválasztása. Ha a csomag átvételekor szeretne fizetni, akkor kérjük válassza a GLS házhoz szállítást vagy a GLS Pontos átvételt.
Bankkártyával - a rendelés leadásakor online
Bármely átvételi módhoz választhatja az online bankkártyás fizetési lehetőséget.Ebben az esetben a rendelés végén a „megrendelés elküldése” gombra kattintás után átnavigálja Önt a rendszer a SimplePay oldalra, ahol bankkártya adatai megadásával létrejön a tranzakció.
Bankkártyával - a csomag átvételekor
Csomagja átvételekor bankkárytával is fizethet az alábbi szállítási módok választásakor:
GLS házhozszállítás, MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata, GLS csomagpont: nem minden csomagponton tud a helyszínen kártyával fizetni, tájékozódjon a fizetési lehetőségekről az alábbi linken: https://csomag.hu/csomagpont-kereso
Egészségpénztári kártya
Csak azok a termékek fizethetők egészségpénztári kártyával, amiket az egészségpénztár elfogadott, jóváhagyott.
Ezeket a termék oldalon a termék képe alatt jobbra jelöli egy kis EP logó.
Személyes átvétel esetén az alábbi egészségpénztári kártyákkal tud fizetni gyógyszertárunkban: Allianz, Dimenzió, Generali, Medicina, MKB,OTP, Patika, Prémium, Tempo, Új pillér, Vasutas, Vitamin.Ha nem személyesen veszi át a rendelését, de el szeretné számolni az összeget, úgy kérjük a számlázási névnél az egészségpénztár adatait adja meg. Akkor mi úgy állítjuk ki a számlát, amit Ön utólag be tud nyújtani elszámolásra.