Rubophen thermo citrom ízű forróital 12 db

Az Egészségpénztári számlára elszámolható
Rubophen thermo citrom ízű forróital 12 db

Influenza és megfázás tüneteinek enyhítésére, lázcsillapításra, fejfájásra, orrdugulás elmulasztására és torokfájásra.

Gyártó:
Zentiva HU
Nyilv. szám:
OGYI-T-21491/04.

12 db
Nincs készleten Hasonló termékeket keresek
Részletes leírás
Szállítási információk
Fizetési információk

1. Milyen típusú gyógyszer a rubophen thermo granulátum és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Rubophen Thermo granulátum az influenza és megfázás tüneteinek enyhítésére használható, beleértve a lázat, fejfájást, torokfájást, izom és ízületi fájdalmakat, továbbá enyhíti az orr és az orrmelléküregek dugulását és ezáltal megkönnyíti a légzést.
A készítmény felnőtteknél és 12 éves kor feletti serdülőkorúaknál alkalmazható.

2. Tudnivalók a rubophen thermo granulátum szedése előtt
Ne szedje a Rubophen Thermo granulátumot
- ha allergiás (túlérzékeny) a készítmény bármely összetevőjére;
- ha a vérnyomása magas vagy súlyos szívbetegségben szenved.
- ha súlyos máj vagy vesebetegsége van,
- ha kórosan alacson a vérében a granulalt fehérvérsejt szám (granulocitopénia),
- ha pajzsmirigy túlműködése van,
- ha tartósan egyéb gyógyszeres kezelés alatt áll:
- depresszió miatt MAO-gátló használata, vagy ha szedését kevesebb, mint 14 napja hagyta abba,
- depresszió kezelésére triciklikus antidepresszáns szedése,
- magas vérnyomás vagy szívkoszorúér-görcs (angina) kezelésére alkalmazott gyógyszerek (béta-blokkolók).
A Rubophen Thermo granulátum fokozott elővigyázatossággal alkalmazható.
Mielőtt szedni kezdené a gyógyszert beszélje meg orvosával:
- ha máj- vagy vesekárosodása vagy alkohol problémája van;
- ha cukorbetegsége van;
- ha vérkeringési problémái vannak (úgynevezett Raynaud szindróma);
- ha tartósan vérhígító kezelés alatt áll (antikoagulánsok; mint pl. warfarin vagy kumarin származékok).

A készítmény alkalmazása az ajánlottnál magasabb dózisokban súlyos májkárosodás kockázatával járhat. Ha egyéb paracetamol-tartalmú gyógyszert szed (a paracetamol a Rubophen Thermo granulátum egyik hatóanyaga), a készítmény csak orvosi javaslat alapján alkalmazható.

A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Ezt a gyógyszert csak orvosi javaslatra szedje, amennyiben egyéb paracetamol tartalmú készítményt is használ vagy az előzőekben említett bármelyik gyógyszert alkalmazza.

Néhány gyógyszer befolyásolhatja a paracetamol felszívódását, beleértve a vér koleszterinszintjét csökkentő, valamint a hányinger és hányás ellen alkalmazott szereket.

Ha bármely szokatlan tünetet észlel a Rubophen Thermo granulátum kezelés ideje alatt, azonnal tájékoztassa orvosát!

A Rubophen Thermo granulátum egyidejű bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal

A kezelés ideje alatt tilos alkoholt fogyasztani. A Rubophen Thermo granulátum alkalmazása alkohollal együtt májkárosodást okozhat.

Terhesség és szoptatás:
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A Rubophen Thermo granulátum használata nem javasolt terhesség alatt.
Terhes és szoptató nők esetében a Rubophen Thermo granulátum csak orvosi javaslat alapján alkalmazható.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A késztítmény nem befolyásolja a figyelmet igénylő tevékenységeket (gépjármű vezetés, gépek használata, magaslati munka).

Fontos információk a készítmény egyéb összetevőiről:
Tasakonként 2,8 g szacharózt tartalmaz, amit diabétesz mellitusz (cukorbetegség) esetén figyelembe kell venni. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.
A készítmény aszpartámot tartalmaz (74,6 mg adagonként), mely fenilalanin forrás. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonúriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.
Minden egyes tasak 5,3 mmol (121,34 mg) nátriumot tartalmaz. Ezt figyelembe kell venni csökkentett nátrium diétára állított pácienseknél.
A gyógyszer laktózt is tartalmaz a kurkumin részeként (kb. 13,53 mg-ot). Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

3. Hogyan kell szedni a rubophen thermo granulátumot?

A Rubophen Thermo granulátumot mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. A készítmény szokásos adagja:
Felnőttek (beleértve az időskorúakat), valamint 12 éves kor feletti gyermekek: Egy tasakot fel kell oldani egy pohár forró (de nem forrásban levő) vízben, naponta legfeljebb négyszer. Az egyes adagok alkalmazása között legalább 4 óra időtartamnak kell eltelnie.

Ne fogyasszon el 4 tasaknál többet 24 órán belül.

Ne lépje túl a javasolt dózist.

Ne használja a készítményt 7 napnál tovább anélkül, hogy konzultálna kezelőorvosával.

Ha az előírtnál több Rubophen Thermo granulátumot fogyasztott

Azonnal orvoshoz kell fordulni túladagolás esetén, vagy ha egy gyermek a készítményt véletlenül elfogyasztotta. Még akkor is fel kell keresni az orvost, ha a beteg jól érzi magát, mivel fennáll a később bekövetkező súlyos májkárosodás veszélye.

Amennyiben elfelejtette bevenni a Rubophen Thermo granulátumot
Ha szükséges, vegye be a következő adagot, amint tudja.
Ne alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások:
Mint minden gyógyszer, így a Rubophen Thermo granulátum is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ha a készítményt az ajánlott adagban alkalmazzák, a mellékhatások előfordulása általában ritka (10 000 betegből kevesebb, mint 1 személynél fordul elő) és enyhe lefolyású.
A következő mellékhatások fordulhatnak elő:
Túlérzékenységi reakciók (például bőrkiütés), vérrel kapcsolatos mellékhatások (vérsejtek számának változása), a vérnyomás emelkedése, a szívverés ütemének megváltozása, fejfájás, szédülés, sárgaság, hörgőgörcs (úgynevezett bronchospazmus), álmatlanság, remegés, nyugtalanság, hallucinációk, hányás, hasmenés, vizelet visszatartási zavar (nehezített hólyagürítés).
Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

5. Hogyan kell a rubophen thermo granulátumot tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25°C-on, a nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A csomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a Rubophen Thermo granulátumot. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. További információk
Mit tartalmaz a Rubophen Thermo granulátum
- A készítmény hatóanyaga: 650 mg paracetamol és 10 mg fenilefrin-hidroklorid tasakonként.
- Egyéb összetevők: szacharóz, nátrium-citrát, citromsav, borkősav, citromlé (K240), aszpartám, citrom aroma 610399E, aszkorbinsav, hidegenduzzadó kukoricakeményítő, kurkumin (E100), laktóz, poliszorbát 80.
Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Enyhe citrom illatú és keserű citrom ízű krémsárga-fehér granulátum.
5 db, 6 db, 10 db vagy 12 db laminált tasak (papír/polietilén/alumínium/polietilén bevonat), dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel gyógyszertárunkban
0 Ft
0 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Személyes átvétel Mol-ponton, Coop Ponton, Posta csomagautomatánál
1590 Ft
1190 Ft
490 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel GLS Ponton
1290 Ft
890 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Kiszállítás GLS-el
1390 Ft
1090 Ft
0 Ft

Készpénz

A csomag kézhezvételekor a csomagautomatás átvétel kivételével minden esetben tud készpénzzel fizetni.

A posta pontos átvétel választásakor (MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata) csak előre fizetés lehetséges, a weboldalon keresztül online bankkártyával. Nem lehetséges az utánvétes fizetési mód kiválasztása. Ha a csomag átvételekor szeretne fizetni, akkor kérjük válassza a GLS házhoz szállítást vagy a GLS Pontos átvételt.

Bankkártyával - a rendelés leadásakor online 

Bármely átvételi módhoz választhatja az online bankkártyás fizetési lehetőséget.Ebben az esetben a rendelés végén a „megrendelés elküldése” gombra kattintás után átnavigálja Önt a rendszer a SimplePay oldalra, ahol bankkártya adatai megadásával létrejön a tranzakció.

Bankkártyával - a csomag átvételekor

Csomagja átvételekor bankkárytával is fizethet az alábbi szállítási módok választásakor:

GLS házhozszállítás, MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata, GLS csomagpont: nem minden csomagponton tud a helyszínen kártyával fizetni, tájékozódjon a fizetési lehetőségekről az alábbi linken: https://csomag.hu/csomagpont-kereso

Egészségpénztári kártya

Csak azok a termékek fizethetők egészségpénztári kártyával, amiket az egészségpénztár elfogadott, jóváhagyott. 

Ezeket a termék oldalon a termék képe alatt jobbra jelöli egy kis EP logó.

 Személyes átvétel esetén az alábbi egészségpénztári kártyákkal tud fizetni gyógyszertárunkban: Allianz, Dimenzió, Generali, Medicina, MKB,OTP, Patika, Prémium, Tempo, Új pillér, Vasutas, Vitamin.Ha nem személyesen veszi át a rendelését, de el szeretné számolni az összeget, úgy kérjük a számlázási névnél az egészségpénztár adatait adja meg. Akkor mi úgy állítjuk ki a számlát, amit Ön utólag be tud nyújtani elszámolásra.

Bővebben ...
Kevesebb ...

Ingyenes szállítás 15 000 Ft felett

Minőségellenőrzött termékek

Valós gyógyszertári háttér

Folyamatos akciók

Szeretne hasonló információkról olvasni?

Adja meg e-mail címét, hogy ne maradjon le az újdonságokról.