Panadol baby 24mg/ml belsőleges szuszpenzió 100 ml

Az Egészségpénztári számlára elszámolható
Panadol baby 24mg/ml belsőleges szuszpenzió 100 ml

A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió paracetamol hatóanyagú fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer, amely 3 hónapos kortól 12 éves korig, gyermekek fájdalom- és lázcsillapítására alkalmas.

Gyártó:
GlaxoSmithKline
Nyilv. szám:
OGYI-T-1711 / 13.

100 ml
Raktáron (Szállítási idő: legfeljebb két nap)
Részletes leírás
Szállítási információk
Fizetési információk

1. MILYEN TIPUSÚ GYÓGYSZER A PANADOL BABY BELSŐLEGES SZUSZPENZIÓ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió paracetamol hatóanyagú fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer, amely 3 hónapos kortól 12 éves korig, gyermekek fájdalom- és lázcsillapítására alkalmas.
- A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió lázcsillapítóként
- hatékonyan csökkenti a megfázás és influenza
- a gyermekkori fertőzések - mint pl. bárányhimlő, kanyaró, mumpsz
által előidézett lázat.
- Orvosi javaslat esetén a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió a gyermekkori védőoltások előidézte láz csillapítására is használható.
- Fájdalomcsillapító hatása révén javasolt a fogzási fájdalom, a fogfájás és torokfájás enyhítésére.
A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió kíméletes a gyomorhoz.
2. TUDNIVALÓK A PANADOL BABY BELSŐLEGES SZUSZPENZIÓ ALKALMAZÁSA ELŐTT
Ne adjon gyermekének Panadol Baby belsőleges szuszpenziót:
- ha gyermeke allergiás (túlérzékeny) paracetamolra vagy a készítmény egyéb összetevőjére (Lásd 6.pont: További információk).
- ha gyermeke egy bizonyos enzimrendellenességben szenved (a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya esetén).
- ha gyermeke súlyos vese- vagy májbetegségben szenved.
Nem alkalmazható más paracetamol tartalmú készítménnyel együtt. Gondosan ellenőrizze az egyidejűleg alkalmazott készítmény dobozán vagy betegtájékoztatójában a hatóanyagot.
A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:
- koraszülött illetve 3 hónaposnál fiatalabb csecsemőknek csak orvosi javaslatra adható.
- ha a gyermek vese- vagy májműködési zavarban szenved.
- ha egyéb gyógyszereket is szed.
- Fontos, hogy a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót NE alkalmazza más paracetamol tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!
Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
Ezekben az esetekben mindenképpen kérje ki gyermekorvosa tanácsát!
A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek
Feltétlenül tájékoztassa gyermekorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.
Beszéljen orvosával ha gyermeke az alábbi gyógyszerek valamelyikét szedi:
- metoklopramid vagy domperidon (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak)
- magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramin
- véralvadásgátlók pl. warfarin vagy kumarinok
Fontos információk a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió egyes összetevőiről:
- Azorubin (E122) festékanyagot tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.
- 5 ml szuszpenzió 3,5 g maltit szirupot (E965) és 105 mg szorbitot (E420) illetve 666,5 mg kristályosodó szorbit szirupot tartalmaz, ezért amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette, hogy gyermeke bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt gyermekének adná ezt a gyógyszert.
- Nátrium-metil-, etil- és propil-parahidroxi benzoátot (E219, E215, E217) tartalmaz, amelyek esetleg későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.
- A Panadol Baby nem tartalmaz sem cukrot (szacharózt), sem alkoholt.
3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A PANADOL BABY BELSŐLEGES SZUSZPENZIÓT?
A Panadol Baby-t mindig az előírtaknak vagy az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg a gyermekorvost vagy a gyógyszerészt.
A készítmény kellemes eper ízű, beadását a mellékelt adagoló fecskendő megkönnyíti. Az adagoló fecskendő a dobozban van elhelyezve.
Hogyan kell adagolni a gyógyszert?
Használat előtt rázza fel a gyógyszeres üveget!
Az oltás utáni tünetek enyhítésére: 3 hónapos gyermekeknek az egyszeri adag 2,5 ml. Amennyiben a lázas állapot a második adag Panadol Baby belsőleges szuszpenzió után sem csökken, orvoshoz kell fordulni.
Ha az orvos másképpen nem rendeli, fájdalom- és lázcsillapításra a szokásos adagja:

Jellemző testtömeg                Kor                    Egyszeri adag (ml)

6-8 kg                                    3-6 hónap              3,5- 4 ml

8-10 kg                                  6-12 hónap            4,5-5 ml

10-13 kg                                1-2 év                    6-6,5 ml

13-15 kg                                2-3 év                    7-8 ml

15-21 kg                                3-6 év                    9-10 ml

21-29 kg                                6-9 év                    13-14 ml

29-42 kg                                9-12 év                  18-19 ml
A fenti táblázat alapján a gyermek testtömegének megfelelő adagot alkalmazza. Amennyiben nem biztos a gyermek tömegében, alkalmazza a gyermek életkorának megfelelő adagot.
Az egyszeri adag szükség szerint 4-6 óránként ismételhető de 4 óránál gyakrabban nem szabad alkalmazni. 24 órán belül 4 adagnál többet adni tilos!
A Panadol Baby belsőleges szuszpenzió orvosi tanács nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem adható! Ha a betegség tünetei továbbra is fennállnak keresse fel a gyermek orvosát!
3 hónaposnál fiatalabb csecsemő a gyógyszert csak orvosi utasítás esetén kaphatja.
Ha az Ön gyermeke koraszülöttként született, és különösen ha 3 hónaposnál fiatalabb, feltétlenül kérje ki a gyermekorvos tanácsát, mielőtt a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót alkalmazná.
Mit kell tenni ha a gyermek az előírtnál több Panadol Baby belsőleges szuszpenziót kapott?
Ne adjon be többet az előírt adagnál!
A PARACETAMOL TÚLADAGOLÁSA MÁJKÁROSODÁST OKOZHAT.
HA ARRA GYANAKSZIK, HOGY GYERMEKE AZ ELŐÍRT ADAGNÁL TÖBBET VETT BE, FORDULJON AZONNAL ORVOSHOZ, MÉG AKKOR IS, HA A KIS BETEG LÁTHATÓAN NEM ÉRZI ROSSZUL MAGÁT.
A túladagolás jelei lehetnek: étvágytalanság, hányinger, hányás , izzadás, általános gyengeség, rossz közérzet.
Ha elfelejtette alkalmazni a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót
A legközelebbi alkalommal NE alkalmazzon kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!
Ha további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK
Mint minden gyógyszer, így a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Nagyon ritka mellékhatások (10000-ből kevesebb mint egy embert érint):
- Vérlemezkék számának csökkenése a vérben (trombocitopénia).
- Májműködési zavar.
Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer alkalmazását és azonnal forduljon orvoshoz:
- Mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- A bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütés; gyorsan fellépő duzzadása a bőrnek, nyálkahártyáknak, és a nyálkahártya alatti szöveteknek (angiödéma); túlérzékenységi reakció, elsősorban a száj, kötőhártya, nemiszervek bőrén, illetve nyálkahártyáján, szimmetrikus, vöröses kiütések, láz kíséretében (Stevens-Johnson szindróma).
- Hörgőgörcs - acetilszalicilsavra, vagy egyéb nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerre érzékenyeknél.
Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük hagyja abba a Panadol Baby alkalmazását és értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.
5. HOGYAN KELL A PANADOL BABY BELSŐLEGES SZUSZPENZIÓT TÁROLNI?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on, a fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó. Nem fagyasztható.
Felbontás után 6 hónapig használható fel, legfeljebb 25 °C-on, fénytől és fagyástól védve.
Felbontáskor kérjük, írja rá a dobozra vagy az üveg címkéjére a felbontás dátumát!
A csomagoláson feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Panadol Baby belsőleges szuszpenziót. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket nem szabad szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
Mit tartalmaz a Panadol Baby belsőleges szuszpenzió?
- A készítmény hatóanyaga: 24 mg paracetamol 1 ml belsőleges szuszpenzióban, vagy másképp 120 mg paracetamol 5 ml belsőleges szuszpenzióban.
- Egyéb összetevők: almasav, azorubin (karmazsin E 122), xantán gumi, maltit szirup (E965), eperaroma L10055, nipasept nátrium (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215), nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)), szorbit (E420), kristályosodó szorbit-szirup (E420), vízmentes citromsav, tisztított víz.
Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
100 ml rózsaszín színű, eper illatú, viszkózus, homogén szuszpenzió.
Homogén szuszpenzió műanyag (LDPE) betéttel ellátott, fehér színű, garanciazáras biztonsági polipropilén kupakkal lezárt, barna színű üvegbe töltve. Az üveg - kék színű műanyag adagoló fecskendővel ellátva - dobozban.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel gyógyszertárunkban
0 Ft
0 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Személyes átvétel Mol-ponton, Coop Ponton, Posta csomagautomatánál
1590 Ft
1190 Ft
490 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel GLS Ponton
1290 Ft
890 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Kiszállítás GLS-el
1390 Ft
1090 Ft
0 Ft

Készpénz

A csomag kézhezvételekor a csomagautomatás átvétel kivételével minden esetben tud készpénzzel fizetni.

A posta pontos átvétel választásakor (MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata) csak előre fizetés lehetséges, a weboldalon keresztül online bankkártyával. Nem lehetséges az utánvétes fizetési mód kiválasztása. Ha a csomag átvételekor szeretne fizetni, akkor kérjük válassza a GLS házhoz szállítást vagy a GLS Pontos átvételt.

Bankkártyával - a rendelés leadásakor online 

Bármely átvételi módhoz választhatja az online bankkártyás fizetési lehetőséget.Ebben az esetben a rendelés végén a „megrendelés elküldése” gombra kattintás után átnavigálja Önt a rendszer a SimplePay oldalra, ahol bankkártya adatai megadásával létrejön a tranzakció.

Bankkártyával - a csomag átvételekor

Csomagja átvételekor bankkárytával is fizethet az alábbi szállítási módok választásakor:

GLS házhozszállítás, MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata, GLS csomagpont: nem minden csomagponton tud a helyszínen kártyával fizetni, tájékozódjon a fizetési lehetőségekről az alábbi linken: https://csomag.hu/csomagpont-kereso

Egészségpénztári kártya

Csak azok a termékek fizethetők egészségpénztári kártyával, amiket az egészségpénztár elfogadott, jóváhagyott. 

Ezeket a termék oldalon a termék képe alatt jobbra jelöli egy kis EP logó.

 Személyes átvétel esetén az alábbi egészségpénztári kártyákkal tud fizetni gyógyszertárunkban: Allianz, Dimenzió, Generali, Medicina, MKB,OTP, Patika, Prémium, Tempo, Új pillér, Vasutas, Vitamin.Ha nem személyesen veszi át a rendelését, de el szeretné számolni az összeget, úgy kérjük a számlázási névnél az egészségpénztár adatait adja meg. Akkor mi úgy állítjuk ki a számlát, amit Ön utólag be tud nyújtani elszámolásra.

Bővebben ...
Kevesebb ...

Ingyenes szállítás 15 000 Ft felett

Minőségellenőrzött termékek

Valós gyógyszertári háttér

Folyamatos akciók

Szeretne hasonló információkról olvasni?

Adja meg e-mail címét, hogy ne maradjon le az újdonságokról.