Coldrex maxgrip citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db

Coldrex maxgrip citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db

A Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál. 

(A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!)

Gyártó:
GlaxoSmithKline
Nyilv. szám:
OGYI-T-1715/10

10 db
Raktáron (Szállítási idő: legfeljebb két nap)
Részletes leírás
Szállítási információk
Fizetési információk

1. Milyen típusú gyógyszer a coldrex maxgrip citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál. Három hatóanyagot tartalmaz:
- paracetamolt: mely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
- fenilefrin-hidrokloridot: mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot illetve az orrmelléküregeket és könnyíti a légzést,
- C-vitamint (aszkorbinsav): a megfázás és influenza kezdeti szakaszában fellépő C-vitamin veszteség pótlásában segít.
2. Tudnivalók a coldrex maxgrip citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt:
A Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.
Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!
Ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a C-vitaminra, a fenilefrin-hidrokloridra, vagy a készítmény bármely más összetevőjére (az egyéb összetevőket lásd a 6. pontban).
- ha máj-, vagy vesebetegsége van.
- ha pajzsmirigy túlműködése van.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- ha terhes.
- ha más gyógyszereket is szed (további információért lásd "A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek").
Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.
12  évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.
A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek.
Ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt:
- más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt.
- az orrdugulás csökkentésére vagy a megfázás kezelésére szolgáló más gyógyszerekkel együtt.
- ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket pl. monoaminooxidáz gátló szereket szed vagy szedett az elmúlt két hétben.
- szívproblémák és magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.
Beszéljen orvosával a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt:
- ha kloramfenikol vagy doxorubicin tartalmú gyógyszert szed.
- ha véralvadásgátlót (warfarin) szed.
Egyes laboratóriumi vizsgálatok eredményét befolyásolhatja a készítmény C-vitamin tartalma.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.
Terhesség és szoptatás:
Amennyiben terhes, vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beleértve a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt is!
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket.
Fontos információk a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz egyes összetevőiről
- Szacharózt tartalmaz, ezért amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.
- A készítmény 0,12 g nátriumot tartalmaz tasakonként, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.
3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A COLDREX MAXGRIP CITROM ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT?
A szokásos adag felnőtteknek (az időskorúakat is beleértve) és 12 évnél idősebb serdülőknek szükség szerint 4 -6 óránként 1 tasak.
24 óra alatt maximum 4 adag alkalmazható.
12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
A Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményből készítsen meleg italt és igya meg:
1. Öntse a tasak tartalmát egy bögrébe, majd töltsön hozzá forró vizet és jól keverje össze.
2. Ha szükséges, adjon hozzá hideg vizet.
3. Ízesítse cukorral, vagy mézzel, ahogy szereti.
Néhány napnál tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert.
Ha a tünetek egy hét múlva sem enyhülnek, menjen el kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazását.
Ha az előírtnál több Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazott
Azonnal forduljon orvoshoz és mondja el, hogy pontosan mennyi gyógyszert vett be. Orvosa elmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie.
Fontos, hogy beszéljen orvosával, még akkor is ha jól érzi magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
Májbetegségben szenvedők esetében nagyobb a túladagolás veszélye.
Ha elfelejtette alkalmazni a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt
Vegye be a szükséges adagot, amikor eszébe jut. 4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4. Lehetséges mellékhatások:
Mint minden gyógyszer, így a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A jelen szakaszban a mellékhatásokat az előfordulásuk becsült gyakoriságával együtt adjuk meg. Erre a célra a következő gyakorisági kategóriákat és megnevezéseket használjuk:
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások fordulhatnak elő:
- bőrkiütés és egyéb allergiás reakció,
- vérlemezkék számának lecsökkenése a vérben.
- fejfájás,
- szédülés,
- álmatlanság,
- hasmenés, hányás,
- szívdobogásérzés,
- emésztőrendszeri betegség.
Ha bármelyik mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük értesítse kezelőorvosát vagy gyógyszerészét és hagyja abba a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását!
5. Hogyan kell a coldrex maxgrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékokkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. További információk:
Mit tartalmaz a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz:
A Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és az aszkorbinsav (C-vitamin). Minden tasak 6,4 g port tartalmaz, amelyben 1000 mg paracetamol, 10 mg fenilefrin-hidroklorid és 40 mg aszkorbinsav van.
Egyéb összetevők: kolloid szilícium-dioxid, kurkumin (E100), szacharimid-nátrium, nátrium-ciklamát, citrom aroma, kukoricakeményítő, trinátrium-citrát, vízmentes citromsav, szacharóz (cukor).

.

 

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel gyógyszertárunkban
0 Ft
0 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Személyes átvétel Mol-ponton, Coop Ponton, Posta csomagautomatánál
1590 Ft
1190 Ft
490 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel GLS Ponton
1290 Ft
890 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Kiszállítás GLS-el
1390 Ft
1090 Ft
0 Ft

Készpénz

A csomag kézhezvételekor a csomagautomatás átvétel kivételével minden esetben tud készpénzzel fizetni.

Bankkártyával - a rendelés leadásakor online

Bármely átvételi módhoz választhatja az online bankkártyás fizetési lehetőséget.Ebben az esetben a rendelés végén a „megrendelés elküldése” gombra kattintás után átnavigálja Önt a rendszer a SimplePay oldalra, ahol bankkártya adatai megadásával létrejön a tranzakció.

Bankkártyával - a csomag átvételekor

Csomagja átvételekor bankkárytával is fizethet az alábbi szállítási módok választásakor:

GLS házhozszállításMOL/Coop/Posta-pontPosta-automataGLS csomagpont: nem minden csomagponton tud a helyszínen kártyával fizetni, tájékozódjon a fizetési lehetőségekről az alábbi linken: https://csomag.hu/csomagpont-kereso

Egészségpénztári kártya

Csak azok a termékek fizethetők egészségpénztári kártyával, amiket az egsézségpénztár elfogadott, jóváhagyott.Sajnos az oldalunk jelenleg nem jelöli ezeket a termékeket külön, kérjük rendelés előtt érdeklődjön emailben vagy telefonon, ha fontos Önnek, hogy menjen egészségpénztári kártyára az adott termék 

 Személyes átvétel esetén az alábbi egészségpénztári kártyákkal tud fizetni gyógyszertárunkban: Allianz, Dimenzió, Generali, Medicina, MKB,OTP, Patika, Prémium, Tempo, Új pillér, Vasutas, Vitamin.Ha nem személyesen veszi át a rendelését, de el szeretné számolni az összeget, úgy kérjük a számlázási névnél az egészségpénztár adatait adja meg. Akkor mi úgy állítjuk ki a számlát, amit Ön utólag be tud nyújtani elszámolásra.

Bővebben ...
Kevesebb ...

Ingyenes szállítás 15 000 Ft felett

Minőségellenőrzött termékek

Valós gyógyszertári háttér

Folyamatos akciók

Szeretne hasonló információkról olvasni?

Adja meg e-mail címét, hogy ne maradjon le az újdonságokról.