Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db

Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db

A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál felnőttek és gyermekek részére 12 éves kortól.

Gyártó:
GlaxoSmithKline
Nyilv. szám:
OGYI-T-1715/02

10 db
Raktáron (Szállítási idő: legfeljebb két nap)
Részletes leírás
Szállítási információk
Fizetési információk

Milyen típusú gyógyszer a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál felnőttek és gyermekek részére 12 éves kortól. Három hatóanyagot tartalmaz:
- paracetamolt: mely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik.
- fenilefrin-hidrokloridot: mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket így könnyíti a légzést.
- C-vitamint (aszkorbinsavat): mely hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin igényének fedezéséhez.
2. Tudnivalók a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt:
A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.
Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!
Ne alkalmazza a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt:
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a C-vitaminra vagy a készítmény bármely egyéb összetevőjére (az egyéb összetevőket lásd a 6. pontban).
- ha pajzsmirigy túlműködése van.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- ha más gyógyszereket is szed (további információért lásd "A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek").
A Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:
- ha glaukómája (szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
- ha érbetegsége van (például Raynaud-kór: kéz-, és lábujjakon hideg vagy stressz hatásra jelentkező reakció).
- ha feokromocitómája (mellékvese daganat) van.
- ha prosztata problémája, vagy vizelési nehézsége van, ha terhes vagy terhességet tervez.
- ha máj- vagy vesebetegsége van.
- ha egy bizonyos enzimhiányban szenved (a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya).
Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.
12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.
A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek.
Ne alkalmazza a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt:
- más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt.
- az orrdugulás csökkentésére vagy a megfázás kezelésére szolgáló más gyógyszerekkel együtt.
Mielőtt a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazná, beszéljen orvosával, ha az alábbi gyógyszerek valamelyikét szedi:
- ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket, pl. monoamino-oxidáz gátló, vagy triciklikus antidepresszáns (pl. amitriptilin) szereket szed vagy szedett az elmúlt két hétben.
- ha szívproblémák és magasvérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.
- ha emésztési problémák kezelésére domperidont vagy metoklopramidot szed.
- ha warfarint, vagy más véralvadásgátlót szed.
- ha szívbetegség kezelésére digoxint, vagy hasonló készítményt szed.
- ha étvágy csökkentőt, vagy fokozót szed.
Egyes laboratóriumi vizsgálatok eredményét befolyásolhatja a készítmény C-vitamin tartalma.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a fenti gyógyógyszereket szedi illetve a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.
Terhesség és szoptatás:
Amennyiben terhes vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt bármely gyógyszert szedni kezdene, beleértve a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt is.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre.
A gyógyszerszédülést okozhat, ebben az esetben a járművezetés és balesetveszélyes munka végzése nem javasolt!
Fontos információk Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz egyes összetevőiről
Szacharózt tartalmaz, ezért amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert (tasakonként 2.9 g szacharózt tartalmaz).
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?
A szokásos adag felnőtteknek (az időskorúakat is beleértve) és 12 évnél idősebb gyermekeknek szükség szerint 4 -6 óránként 1 tasak.
24 óra alatt maximum 4 adag alkalmazható.
12 évesnél fiatalabb gyermeknek ne adjon Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
A Coldrex citrom ízű porból meleg italt kell készíteni és meg kell inni.
1. Öntse a tasak tartalmát egy bögrébe, majd töltsön hozzá forró vizet és jól keverje össze.
2. Ha szükséges, adjon hozzá hideg vizet.
3. Ízesítse cukorral, vagy mézzel ízlés szerint.
7 napnál tovább ne alkalmazza, ezt a gyógyszert.
Ha a tünetek néhány nap múlva sem enyhülnek, menjen el kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását.
Ha az előírtnál több Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazott.
Azonnal forduljon orvosához és mondja el, hogy pontosan mennyi gyógyszert vett be. Orvosa elmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie.
Fontos, hogy beszéljen orvosával, még akkor is, ha jól érzi magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
Májbetegségben szenvedők esetében nagyobb a túladagolás veszélye.
Ha elfelejtette alkalmazni a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
Vegye be a szükséges adagot, amikor eszébe jut. 4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4. Lehetséges mellékhatások.
Mint minden gyógyszer, így a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A jelen szakaszban a mellékhatásokat az előfordulásuk becsült gyakoriságával együtt adjuk meg. Erre a célra a következő gyakorisági kategóriákat és megnevezéseket használjuk:
Az alábbi gyakori mellékhatások fordulhatnak elő:
- fejfájás.
- szédülés.
- álmatlanság.
- idegesség.
- vérnyomás emelkedés.
- hányinger, hányás, émelygés, hasmenés.
Az alábbi ritka mellékhatások fordulhatnak elő, ha ezeket tapasztalja hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz:
- ha hirtelen látásromlást tapasztal, amely a kórosan magas szemnyomásnak köszönhető. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.
- ha pulzusát, vagy szívverését szokatlanul gyorsnak, vagy szabálytalannak érzi.
- ha bőrkiütést és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakciót észlel.
- ha vizelési nehézsége van, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata megnagyobbodásuk van.
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások fordulhatnak elő, ha ezeket tapasztalja hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz:
- zúzódások, vagy vérzés, amely vérlemezkeszám csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhet.
- májműködési zavar.
- mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütés; gyorsan fellépő duzzadása a bőrnek, nyálkahártyáknak, és a nyálkahártya alatti szöveteknek (angiödéma); túlérzékenységi reakció, elsősorban a száj, kötőhártya, nemi szervek bőrén, illetve nyálkahártyáján, szimmetrikus, vöröses kiütések, hámlás, láz kíséretében (Stevens-Johnson szindróma).
- légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem szteroid gyulladáscsökkentő szedésekor korábban már jelentkezett.
Ha bármelyik mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük értesítse kezelőorvosát vagy gyógyszerészét és hagyja abba a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását!
5. Hogyan kell a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. További információk
Mit tartalmaz a Coldrex citrom ízű por belsőleges oldathoz:
- A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és aszkorbinsav (C-vitamin). 750 mg paracetamol, 10 mg fenilefrin-hidroklorid és 60 mg aszkorbinsav tasakonként.
- Egyéb összetevők: kinolin-sárga (E 104), szacharin-nátrium, citrom aromák, nátrium-citrát, vízmentes citromsav, szacharóz.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel gyógyszertárunkban
0 Ft
0 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Személyes átvétel Mol-ponton, Coop Ponton, Posta csomagautomatánál
1390 Ft
990 Ft
300 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel GLS Ponton
1190 Ft
790 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Kiszállítás GLS-el
1290 Ft
890 Ft
0 Ft

Készpénz

A csomag kézhezvételekor a csomagautomatás átvétel kivételével minden esetben tud készpénzzel fizetni.

Bankkártyával - a rendelés leadásakor online

Bármely átvételi módhoz választhatja az online bankkártyás fizetési lehetőséget.Ebben az esetben a rendelés végén a „megrendelés elküldése” gombra kattintás után átnavigálja Önt a rendszer a SimplePay oldalra, ahol bankkártya adatai megadásával létrejön a tranzakció.

Bankkártyával - a csomag átvételekor

Csomagja átvételekor bankkárytával is fizethet az alábbi szállítási módok választásakor:

GLS házhozszállításMOL/Coop/Posta-pontPosta-automataGLS csomagpont: nem minden csomagponton tud a helyszínen kártyával fizetni, tájékozódjon a fizetési lehetőségekről az alábbi linken: https://csomag.hu/csomagpont-kereso

Egészségpénztári kártya

Személyes átvétel esetén az alábbi egészségpénztári kártyákkal tud fizetni gyógyszertárunkban: Allianz, Dimenzió, Generali, Medicina, MKB,OTP, Patika, Prémium, Tempo, Új pillér, Vasutas, Vitamin.Ha nem személyesen veszi át a rendelését, de el szeretné számolni az összeget, úgy kérjük a számlázási névnél az egészségpénztár adatait adja meg. Akkor mi úgy állítjuk ki a számlát, amit Ön utólag be tud nyújtani elszámolásra.

Bővebben ...
Kevesebb ...

Ingyenes szállítás 15 000 Ft felett

Minőségellenőrzött termékek

Valós gyógyszertári háttér

Folyamatos akciók

Szeretne hasonló információkról olvasni?

Adja meg e-mail címét, hogy ne maradjon le az újdonságokról.