Grippostad hot drink forró ital megfázásra 10 db

Az Egészségpénztári számlára elszámolható
Grippostad hot drink forró ital megfázásra 10 db

A Grippostad Hot Drink por hatóanyaga a paracetamol, ami fájdalom- és lázcsillapító hatású gyógyszer.

A Grippostad Hot Drink por javallatai:

-           Enyhe és közepes erősségű fájdalmak (pl. fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom) tüneti kezelése.

-           Lázcsillapítás.

Gyermekeknek 10 éves kor fölött, serdülőknek és felnőtteknek.

Gyártó:
Stada Arzneimittel AG
Nyilv. szám:
OGYI-T-7439

10 db
Rendelhető Hasonló termékeket keresek (Szállítási idő: legfeljebb 3 nap)
Részletes leírás
Szállítási információk
Fizetési információk

1.         Milyen típusú gyógyszer a Grippostad Hot Drink por és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Grippostad Hot Drink por hatóanyaga a paracetamol, ami fájdalom- és lázcsillapító hatású gyógyszer.

A Grippostad Hot Drink por javallatai:

-           Enyhe és közepes erősségű fájdalmak (pl. fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom) tüneti kezelése.

-           Lázcsillapítás.

Gyermekeknek 10 éves kor fölött, serdülőknek és felnőtteknek.

2.         Tudnivalók a Grippostad Hot Drink por szedése előtt

Ne szedje a Grippostad Hot Drink port:

-           ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

-           ha Ön súlyos májkárosodásban szenved,

-           nem adható gyermekeknek 10 éves életkor alatt és 40 kg alatti testtömegű betegeknek.

Figyelmeztetések és óvintézkedések:

A Grippostad Hot Drink port szedése előtt beszéljen kezelőorvosával:

-           ha krónikus alkoholizmusban szenved,

-           ha májműködési zavara van (pl. májgyulladás, Gilbert-szindróma),

-           ha súlyos vesekárosodása van.

Ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy magas láza lesz, feltétlenül forduljon orvoshoz.

Fájdalomcsillapítók hosszú távú, nagy adagban történő, nem a javallatnak megfelelő alkalmazása fejfájást okozhat, amit nem szabad a gyógyszer adagjának megemelésével kezelni.

Általában a fájdalomcsillapítók, különösen azok kombinációjának szokásszerű alkalmazása visszafordíthatatlan vesekárosodást okozhat, ami a veseelégtelenség kockázatával jár (fájdalomcsillapító okozta vesebántalom).

Fájdalomcsillapítók hosszú távú, nagy adagban történő, nem a javallatnak megfelelő alkalmazása után, a gyógyszer szedésének hirtelen abbahagyásakor fejfájás, gyengeség, izomfájdalom, idegesség és vegetatív tünetek jelentkezhetnek. Ezek a tünetek néhány nap alatt elmúlnak. Ebben az időszakban kerülni kell a fájdalomcsillapítók ismételt bevételét, illetve az újbóli alkalmazás előtt orvoshoz kell fordulni.

A Grippostad Hot Drink port nem szabad orvos vagy fogorvos javaslata nélkül hosszabb ideig vagy nagy adagban szedni.

Egyéb gyógyszerek és a Grippostad Hot Drink por:

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

Az alábbi gyógyszerekkel lehetséges kölcsönhatás:

-           Probenicid (köszvény kezelésére szolgáló gyógyszer): Egyidejű alkalmazás esetén a Grippostad Hot Drink por adagját csökkenteni kell, mivel lassíthatja a paracetamol lebomlását a szervezetben.

-           Fenobarbitál (altató), fenitoin és karbamazepin (epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek), rifampicin (tuberkulózis kezelésére) és más olyan gyógyszerek, amelyek a májat károsíthatják. Egyidejű bevételekor fokozódhat a Grippostad Hot Drink májkárosító hatása.

-           A metoklopramid és a domperidon (hányinger kezelésére szolgáló gyógyszer) felgyorsíthatja a paracetamol felszívódását és hatásának kezdetét.

-           A szalicilamidok (láz- és fájdalomcsillapítók) megnyújthatják a paracetamol hatását.

-           Véralvadásgátlók: Több, mint egy hétig paracetamollal együtt szedve a véralvadásgátlók hatása felerősödik.

-           A kolesztiramin (a vér zsírtartalmának csökkentésére szolgáló gyógyszer) csökkentheti a paracetamol felszívódását és ezáltal a hatását is.

-           A gyomor kiürülését lassító gyógyszerek, pl. propantelin egyidejű alkalmazásakor csökkenhet a paracetamol felszívódásának sebessége, így hatása később kezdődik.

-           Zidovudin (HIV fertőzés kezelésére szolgáló gyógyszer): Együttes alkalmazása során megnő a fehérvérsejtszám csökkenés kockázata, ezért AZT vel kezelt betegek csak orvosi utasításra szedhetnek Grippostad Hot Drink port.

A Grippostad Hot Drink por hatása a laboratóriumi vizsgálatokra:

A húgysav és a vércukorszint vizsgálatok eredményét befolyásolhatja.

A fenti információk a közelmúltban szedett gyógyszerekre is vonatkoznak.

A Grippostad Hot Drink por egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal:

A Grippostad Hot Drink por szedése közben az alkoholfogyasztást kerülni kell.

Terhesség és szoptatás:

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség:

Terhességben csak az előny és a kockázat gondos mérlegelését követően szedhető. Terhességben a paracetamol nem szedhető hosszabb ideig, nagyobb adagban vagy más gyógyszerekkel együtt, mert ilyen körülmények között biztonságossága nem bizonyított.

Szoptatás:

A paracetamol kiválasztódik az anyatejjel. Mivel az újszülötteken mellékhatást nem észleltek, rövid ideig történő használat esetén általában nem szükséges a szoptatás abbahagyása.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre:

A Grippostad Hot Drink nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Mindamellett fájdalomcsillapítók bevétele után mindig óvatosságra van szükség.

A Grippostad Hot Drink por szacharózt tartalmaz:

Amennyiben kezelőorvosa már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

Egy tasak 3,8 g szacharózt (cukor) tartalmaz, ami kb. 0,32 kenyéregységnek felel meg. Ezt cukorbetegségben (diabétesz mellitusz) figyelembe kell venni.

A Grippostad Hot Drink por aszpartámot tartalmaz:

Az aszpartám fenilalanin forrás. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonúriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

3.         Hogyan kell szedni a Grippostad Hot Drink port?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A készítmény ajánlott adagja:

Az adagolásra vonatkozóan az alábbi táblázat az irányadó:

A paracetamolt az életkor és a testtömeg szerint kell adagolni. A szokásos egyszeri adag 10 15 mg/ttkg (milligramm/testtömegkilogramm), a maximális napi adag 60 mg/ttkg.

Az egyszeri adag (1 tasak) 600 mg paracetamolnak felel meg.

Testtömeg       Életkor            Maximális egyszeri adag        Maximális napi adag  A paracetamol maximális adagja

>43 kg 12 év feletti gyermekek, serdülők és felnőttek         1 tasak 4 tasak

(megfelel 2400 mg paracetamolnak)  4000 mg

40 43 kg          10 év feletti gyermekek, serdülők és felnőttek         1 tasak 3 tasak

(megfelel 1800 mg paracetamolnak)  2000 mg

Az egyszeri adag 6 8 óránként ismételhető és naponta 3 4 szer vehető be. Az adagok bevétele között legalább 6 órának kell eltelni.

Az 1 tasak egyszeri adagot nem szabad túllépni.

Más paracetamol-tartalmú gyógyszer egyidejű alkalmazása esetén sem szabad a paracetamol ajánlott maximális adagját túllépni. Ha más paracetamol-tartalmú gyógyszert is szed, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez, aki tájékoztatni fogja Önt, megfelelő adagolásról, ha ilyen gyógyszert szed a Grippostad Hot Drink por mellett.

Máj- és veseműködési zavarok, valamint Gilbert-szindróma:

Az adagot csökkenteni, ill. az adagok bevétele közötti intervallumot növelni kell.

Súlyos vesekárosodás:

Súlyos vesekárosodásban (kreatinin-klírensz <10 ml/perc) az adagok bevétele között legalább 8 órának kell eltelni.

Időskorú betegek:

Időskorban nincs szükség az adag módosítására.

Alacsony testtömegű gyermekek, serdülők és felnőttek:

A Grippostad Hot Drink nem adható gyermekeknek 10 éves kor alatt és 40 kg nál kisebb testtömegű betegeknek, mivel a készítmény hatóanyagtartalma nem megfelelő ezeknek a betegcsoportoknak. Számukra más hatáserősségű és/vagy gyógyszerformájú készítmények (pl. szirup vagy végbélkúp) állnak rendelkezésre.

Az alkalmazás módja:

A Grippostad Hot Drink port forró vízben feloldva kell bevenni. Ürítse egy tasak tartalmát egy csészébe, öntsön rá forró vizet, keverje amíg feloldódik, és melegen igya meg.

Étkezések utáni bevétel a hatás kialakulását késlelteti.

Az alkalmazás időtartama:

Paracetamol-tartalmú gyógyszereket 3 napnál hosszabb időn keresztül csak orvosi vagy fogorvosi tanácsra szabad szedni. Ha a tünetek 3 napon túl is fennállnak, forduljon orvoshoz.

Ha a Grippostad Hot Drink hatását túl erősnek vagy túl gyengének érzi, forduljon orvosához.

Ha az előírtnál több Grippostad Hot Drink port vett be:

Ha túladagolására gyanakszik, azonnal forduljon orvoshoz, hogy a teendőkről dönthessen. A túladagolás megfelelő kezeléséről az orvos a tünetektől függően dönt.

A Grippostad Hot Drink túladagolásakor az alábbi tünetek jelentkezhetnek:

-           hányinger

-           hányás

-           étvágytalanság

-           sápadtság

-           hasi fájdalom

-           izzadás

-           álmosság

-           általános rossz közérzet.

Súlyos túladagolás esetén májkárosodás, májkóma, veseelégtelenség, szívizomkárosodás és hasnyálmirigy gyulladás is előfordulhat, halálos kimenetelű lehet.

Ha elfelejtette bevenni a Grippostad Hot Drink port:

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha idő előtt abbahagyja a Grippostad Hot Drink por szedését:

Előírás szerinti használat esetén óvintézkedés nem szükséges.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4.         Lehetséges mellékhatások:

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Ritka mellékhatás (1000 betegből legfeljebb 1 nél fordulhat elő):

-           A májenzimek (transzaminázok) szintjének emelkedése.

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 betegből legfeljebb 1 nél fordulhat elő):

-           Vérképeltérések pl. a vérlemezkeszám csökkenése (trombocitopénia), bizonyos fehérvérsejtek számának csökkenése (leukopénia, agranulocitózis) és az összes vérsejt számának csökkenése (páncitopénia).

-           Túlérzékenységi reakciók (bőrkiütés, csalánkiütés, arcduzzanat, légszomj, verejtékezés, hányinger, vérnyomásesés, anafilaxiás sokk).

-           Arra hajlamos személyeknél hörgőgörcs (fájdalomcsillapító okozta asztma) fordulhat elő.

Fontos mellékhatások, amelyekre figyelnie kell és teendők azok jelentkezése esetén:

Allergiás sokkreakció esetén azonnal kérjen segítséget a legközelebbi orvostól.

Mellékhatások bejelentése:

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5.         Hogyan kell a Grippostad Hot Drink port tárolni?

Legfeljebb 30ºC on tárolandó.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon és a tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6.         A csomagolás tartalma és egyéb információk:

Mit tartalmaz a Grippostad Hot Drink por?

-           A készítmény hatóanyaga: 600 mg paracetamol tasakonként (5 g).

-           Egyéb összetevők: 50 mg aszkorbinsav (C vitamin), etilcellulóz, vízmentes kolloid szilícium dioxid, aszpartám, citrom aroma, vízmentes citromsav, szacharóz.

Milyen a Grippostad Hot Drink por külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy halványsárga színű, homogén, jellemző illatú és ízű por.

10 tasak dobozban.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel gyógyszertárunkban
0 Ft
0 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Személyes átvétel Mol-ponton, Coop Ponton, Posta csomagautomatánál
1590 Ft
1190 Ft
490 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Átvétel GLS Ponton
1290 Ft
890 Ft
0 Ft
0-10.000 Ft-ig
10.000-15.000 Ft-ig
15.000 Ft felett
Kiszállítás GLS-el
1390 Ft
1090 Ft
0 Ft

Készpénz

A csomag kézhezvételekor a csomagautomatás átvétel kivételével minden esetben tud készpénzzel fizetni.

A posta pontos átvétel választásakor (MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata) csak előre fizetés lehetséges, a weboldalon keresztül online bankkártyával. Nem lehetséges az utánvétes fizetési mód kiválasztása. Ha a csomag átvételekor szeretne fizetni, akkor kérjük válassza a GLS házhoz szállítást vagy a GLS Pontos átvételt.

Bankkártyával - a rendelés leadásakor online 

Bármely átvételi módhoz választhatja az online bankkártyás fizetési lehetőséget.Ebben az esetben a rendelés végén a „megrendelés elküldése” gombra kattintás után átnavigálja Önt a rendszer a SimplePay oldalra, ahol bankkártya adatai megadásával létrejön a tranzakció.

Bankkártyával - a csomag átvételekor

Csomagja átvételekor bankkárytával is fizethet az alábbi szállítási módok választásakor:

GLS házhozszállítás, MOL/Coop/Posta-pontPosta-automata, GLS csomagpont: nem minden csomagponton tud a helyszínen kártyával fizetni, tájékozódjon a fizetési lehetőségekről az alábbi linken: https://csomag.hu/csomagpont-kereso

Egészségpénztári kártya

Csak azok a termékek fizethetők egészségpénztári kártyával, amiket az egészségpénztár elfogadott, jóváhagyott. 

Ezeket a termék oldalon a termék képe alatt jobbra jelöli egy kis EP logó.

 Személyes átvétel esetén az alábbi egészségpénztári kártyákkal tud fizetni gyógyszertárunkban: Allianz, Dimenzió, Generali, Medicina, MKB,OTP, Patika, Prémium, Tempo, Új pillér, Vasutas, Vitamin.Ha nem személyesen veszi át a rendelését, de el szeretné számolni az összeget, úgy kérjük a számlázási névnél az egészségpénztár adatait adja meg. Akkor mi úgy állítjuk ki a számlát, amit Ön utólag be tud nyújtani elszámolásra.

Bővebben ...
Kevesebb ...

Ingyenes szállítás 15 000 Ft felett

Minőségellenőrzött termékek

Valós gyógyszertári háttér

Folyamatos akciók

Szeretne hasonló információkról olvasni?

Adja meg e-mail címét, hogy ne maradjon le az újdonságokról.